YMA DAY LAWM TURIN INBUATSAIH MEK

YMA Day vawi 83 – na, June ni 15 (Zirtawp ni) hmang turin Zoram puma YMA Branch hrang hrangte chu an in buatsaih mek a, hemi denchhen hian Central YMA pawhin thuchah ti chhuakin, sawrkar pisa chawlh a nih avanga thil dang tih nana remchanga lo la lo turin pawl dang leh kohhrante a ngen a, he ni hi midangte tana inpekna ni atan leh khua leh veng tana thil tangkai tihna ni a tan a hmang theuh turin mitinte a ngen a ni.

Nursery Veng Branch YMA chuan YMA Day pual hian Tawngtai Bethel Camping Centre, Chawnpui Veng a mi chu tanpuina a pe dawn a ni. Tin, YMA Day hlawk taka kan hman theihnan programme kimchang a duang tawh a, zingkarah thing phun leh hung hnatlang neih tur a ni a, chhun lamah Govt. Middle School tual ah in tihhlimna hun leh, kumina kan venga HSLC leh HSSLC pass tharte lawmpuina hun hman a ni ang a, he hunah hian mahni fa/naute tawiawm turin Branch YMA chuan nu leh pa emaw, an chhungte emaw a beisei a ni.

YMA Day programme duan lawk chu a hnuai a tarlan ang hi a ni:

ZING KAR:
Tlawng Road a kan thing phun sa hung tha leh phun belh ngaite phun belh in hnatlan tur a ni. Zing dar 6:00-ah D. Ngaiha point ah section inchhiarna neih a ni anga, hei hi in elna a ni nghal ang.
Zing kar hnatlangah hian Section hrang hrang thawh chin tur a hnuaia mi ang hian ruahman a ni:
Y- Section : Thlanmual hlui mawng atanga Bungkawn nen kan inrina kawr thleng;
M- Section : Thlanmual hlui;
A- Section : Bungkawn nen kan inrina kawr atanga thlanmual thar thleng;

CHHUN:
Chhun lam programme hi Govt. Middle School kawtah hman tur niin, hlawm hnih-ah then a ni a:

First Session:
Tan Hun : Ni 15. 06.2018 (Zirtawp ni), 10:00 AM
Chairman : Pu C. Lalchhanhima, Vice President, NYMA
Hunserh : Nl. Lynda Lalchuailovi, BEM
Member inchhiarna : Pu Lalnunkima, Asst. Secretary, NYMA

Intihsiakna:
1) Cheraw (Cultural Sub-Committee in a endik ang)
2) Basketball Final (Mipa)
3) Spoon Race (Hmeicchia)
4) Futsal Final (Mipa)
5) Kawi kah (Hmeichhia)
6) Volleyball Final (Mipa)

Second Session:
A hun : Ni 15. 06.2018 (Zirtawp ni), 3:00 PM
Chairman : Pu Zokunga, President, NYMA
Hlabu release: Pu Vanlalzawma, Bialtu MLA
HSLC leh HSSLC Pass thar lawmpuina leh Result Puan

YMA Day lawmna atan hian a hnuaia tarlan ang hian mawhphur tur bik siam a ni:

1) Thing tiak ngaihtuahtu tur:
1) Pu Roneihthanga
2) Pu C. Lalchhanhima

2) Mau ngaihtuahtu tur:
1) Pu R. Vanlalhmachhuana
2) Pu C. Lalrammuana

3) Banner : Pu C. Lalchhanhima, Vice President, NYMA

4) Decoration:
i) Nl. Lucy Lalchhawnkimi
ii) Nl. Lalmuanpuii Hmar
iii) Nl. C Lalnunmawii
iv) Nl. R Laldingliani
v) Nl. Lynda Lalchuailovi
vi) Nl. Lalsangkimi Chawngthu
vii) Nl. Lalremsangpuii
viii) Nl. Esther Vanlalmawii

5) Light & Sound : Information Sub-Committee, NYMA

6) Seat Arrangement: A – Section

7) Refershment :
i) Pu Biaknghinglova
ii) Tv. Lalsangmawia Colney
iii) Pu Lalrinawma(R.AW.A)
iv) Pu Lalrawngbawla Royte
v) Pu R Lalrinsanga
vi) Pu Lalchhuanawma (Matuka)

8) Game item in-charge:
A. Volleyball (Mipa):
i) Pu Lalnunfima (Y)
(ii) Pu Robert Lalthansanga (M)
iii) Tv. Lalthantluanga (A)

B. Basketball (Mipa):
i) Pu Albert Lalremruata (Y)
ii) Tv. Lalbiakmawia (M)
iii) Tv. Benjamin Lalremruata (A)

C. Futsal (Mipa):
i) Tv Lalfamkima (Y)
ii) Pu David Lalrinawma (M)
iii) Tv. Lalvensanga (A)

D. Spoon Race (Hmeichhia):
i) Nl. Lalremsangpuii (Y)
ii) Nl. Lucy Lalchhawnkimi (M)
iii) Nl. Lalmuanpuii Hmar (A)

E. Kawi kah (Hmeichhia):
i) Nl C Lalnunmawii (Y)
ii) Nl. Lalsangkimi Chawngthu (M)
iii) Nl. R Laldingliani (A)

Basketball, Futsal leh Volleyball te hi ni 11.06.2018 tlai atangin a hnuai a mi ang hian khelh tan a ni ang.

Dt. 11.06.2018 (Monday) Tlai Dar 4:00
VOLLEYBALL:
A-Section Vs M-Section

FUTSAL Zan Dar 8:30
Match No. 1 – B Team (Y-Section) Vs A Team (A-Section)
Match No. 2- B Team (M-Section) Vs B Team (A-Section)

Dt. 12.06.2018 (Thawhlehni) Tlai Dar 4:00
VOLLEYBALL:
Y-Section Vs M-Section

BASKETBALL Zan Dar 8:30
Match No. 1 – A Team (M-Section) Vs B team (Y-Section)
Match No. 2 – B Team (M-Section) Vs B team (A-Section)

Dt. 13.06.2018 (Nilaini) Tlai Dar 4:00
VOLLEYBALL:
A-Section Vs Y-Section

BASKETBALL Semi-Final Zan Dar 8:30
Match No. 1 – A Team (A-Section) Vs Winner of Match No. 1
Match No. 2 – A Team (Y-Section) Vs Winner of Match No. 2

Dt. 14.06.2018 (Ninga Ni) Tlai Dar 4:00
FUTSAL Semi-Final
Match No. 1 – A Team (M-Section) Vs Winner of Match No. 1
Match No. 2 – A Team (Y-Section) Vs Winner of Match No. 2
(Inkhelh hun hi a tul anga tih danglam theih a ni ang.)

YMA Day hlim taka hmang turin Nursery Veng Branch YMA chuan member zawng zawngte duhsakna a hlan e.

YMA DAY SPORTS RULES & REGULATION

YMA Day-a intihsiakna kan neih tur item hrang hrang atan heng a hnuai a mi ang hian dan leh hrai duan a ni a, a tel tur zawng zawng te leh section hruaitu te tha taka zawm theuh tur in kan in ngen e.
1) Players ten sport dress kimchang an in bel/thuam tur a ni.
2) Inkhel tur te, inkhelh tan hma 10 minute-ah an in report tur a ni.
3) Section tin ten players list inkhelh hmain an thehlut tur ani.
4) Intihsiakna ah hian player pakhat in Item pakhatah Team A leh Team B tan a khel kawp thei lo ang.
5) Players che mawi lo (kut/ke etc.) thawh an awm in, YMA Day sport chhung zawng eng game-ah mah an tel chhunzawm thei tawh lovang.

(i) VOLLEYBALL : Volleyball hi league a khelh tur a ni a, Best of Three in 25 game point-a khelh tur a ni.
(ii) BASKETBALL : Basketball hi final hma zawng chu First half leh Second Half 15 Minute ve ve a khelh tur a ni ang a, Final bikah 4 Quarter-a khelh tur a ni.
(iii) FUTSAL : Futsal game hi 15 + 15 minute chhung khelh tur a ni ang a, Final chu 20+20 minutes a khelh tur a ni ang.

Basketball leh Futsal game bik hi Qualified referee hman tur a ni ang a, Referee te lo dawr tur in Game in-charge te ruat an ni.

Leave a Reply